Obserwatorzy

czwartek, 8 stycznia 2015

Słoik szczęścia / Happines Jar

Hej kochani :*
mam dla Was wspaniały pomysł na poprawę humoru, nastawienia, i zapamiętania najwspanialszych chwil z całego minionego roku. Happines Jar,czyli słoik szczęścia zakładamy na początku każdego roku,słoik ozdabiamy lub nie w zależności od upodobań :) niektórzy wiadomo wolą minimalizm :)
codziennie przez cały rok,52 tygodnie,365 dni wkładamy do niego jedną karteczkę na której zapisujemy wyjątkową chwilę zapamiętaną z dnia,najpiękniejszy moment,czy sytuację lub rzecz która danego dnia poprawiła Wam humor i wprawiła w dobry nastrój.
Nie musi to być zdanie,równie dobrze może być to słowo lub dwa po których przeczytaniu będziecie wiedzieć o co chodzi :) gdy minie rok (w tym przypadku w 2016) otwieramy swoje słoiki i czytamy wspomnienia, przypominamy sobie najważniejsze momenty, ulotne chwile o których zapomnieliśmy, sytuacje które doceniliśmy w danym momencie naszego życia. Nie tylko nauczy nas doceniania małych rzeczy, czy cieszenia się z nich, ale także utwierdzi w przekonaniu,że nie jesteśmy pesymistycznymi pechowcami i także w naszym życiu na co dzień gości szczęście choćby w niepozornych sytuacjach :) doceńmy chwile, rozwijajmy swe pozytywne nastawienie i cieszmy się życiem bo warto .
Oto mój słoik szczęścia na 2015 rok :
Założyłam go dziś,i na prawdę ciężko było mi przypomnieć sobie wszystkie pozytywne momenty z każdego dnia,a przecież na co dzień każdy z nas choćby parę dobrych sytuacji odnajdzie.
Zachęcam Was do założenia takiego słoika,na fanpageu znajdziecie więcej pomysłów na udekorowania swoich słoików.
Postanowiłam,że na każdej karteczce będzie także data kiedy została napisana.
Moje kochane rączki <3

XoXo Wasza Gonia  

11 komentarzy:

 1. Fajny pomysł, jak za rok będziesz czytać te karteczki to będzie coś wspaniałego :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja w zeszłym roku zapisywałam sobie takie "dobre chwile" w terminarzu:) Pomysł ze słoikiem znam i jest kreatywny, ale ja jednak lubię mieć wszystko uporządkowane chronologicznie, więc późniejsze czytanie karteczek byłoby dla mnie za dużym misz-maszem :P W dodatku, jak mam doła, to lubię sobie poczytać ostatnich kilkanaście dni, w których udało mi się złapać coś dobrego;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie fajny i bardziej praktyczny patent. Choć ja zapisuję również i daty na poszczególnych karteczkach. Bywam zgubna, słoik mam w jednym miejscu a z moim ciągłym przekładaniem rzeczy z miejsca na miejsce kalendarze mi się gubią czasem ;)

   Usuń
  2. Czytałam, że zapisujesz daty, ale z moją manią uporządkowania wyglądałoby to tak, że wyjęłabym losowo karteczki ze słoika na koniec roku, a potem i tak poświęciłabym czas, żeby ułożyć je chronologicznie :P pozdrawiam:)

   Usuń
 3. Coś mi się komentarze psują.. Ten sam projekt realizuję od stycznia zeszłego roku :) miałam nie lada radochę, wklejając po nowym roku karteczki do zeszytu i wszystko czytając :)

  OdpowiedzUsuń
 4. ciekawy pomysł. Ja prowadzę pamiętnik więc mam takie dokładniejsze podsumowanie dnia ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. cudowny pomysł !!!
  muszę z niego skorzystać

  pozdrawiam serdecznie
  Marcelka Fashion
  :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony po sobie ślad :) proszę nie zostawiajcie reklam, czy komentarzy typu obs.za obs. działa to zdecydowanie odwrotnie od zamierzonego celu ! Jeśli podoba Ci się mój blog i postanowisz pozostawić komentarz pod postem,lub zaobserwować mojego bloga,będzie mi bardzo miło i możecie być pewni,że się odwdzięczę.

Nie zgadzam się na kopiowanie zdjęć,wpisów lub też fragmentów moich postów.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...