Obserwatorzy

wtorek, 15 marca 2016

Bóg nigdy nie mruga. Regina Brett. 50 lekcji na najtrudniejsze chwile w życiu.

Po dniu kobiet wiele z Was czuje się wystarczająco uszczęśliwiona i zmotywowana.Jednak jeśli gdzieniegdzie ktoś odczuwa niedosyt szczęścia i przeżywa jakieś trudne chwile w życiu szczerze polecić Wam mogę pierwszy bestseller jaki wydała Regina Brett "Bóg nigdy nie mruga".
Nie ma co się niepotrzebnie oszukiwać książka przyniosła autorce wielką - światową popularność.
Zawiera 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu, jednak sama osobiście przełożyłabym te proste, szczere i praktyczne porady na co dzień, aby po prostu ułatwić sobie życie."Bez trudu zdołasz przetrwać każdy dzień, jeśli potrafisz przetrwać jedną chwilę.
Rozpacz to wytwór wyobraźni, która udaje, że przyszłość istnieje, i uparcie przewiduje miliony chwil, tysiące dni, czym tak cię wyczerpuje, iż nie potrafisz żyć chwilą, która trwa."
- Andre Dubus "Historia pewnego ojca".
(sentencja zapisana na tylnej okładce książki R.Brett Bóg nigdy nie mruga).

Pięćdziesiąt wskazówek. Pięćdziesiąt lekcji, w których autorka przeplata własne przeżycia z doświadczeniami ludzi spotkanych na swojej krętej drodze; przywołuje ważne dla siebie postaci, znaczące książki i filmy; przypomina o sile psalmów i prostych sentencji.

Felietony Reginy Brett docenili i pokochali czytelnicy na całym świecie.
Przyklejano je na lodówkach, rozsyłano w e-mailach do bliskich.
Tematy lekcji, których udzieliło autorce życie, cytowano na tysiącach blogów i przedrukowywano w gazetach. Książka, stanie się bliska każdemu, kto kiedykolwiek znalazł się na życiowym zakręcie, oraz wszystkim szukającym inspiracji.
Niech każda z pięćdziesięciu lekcji będzie manifestem - jak bohaterka jednego z esejów, pewna sportowa czapka z prostym hasłem: "Życie jest dobre". Bo takie jest. Naprawdę.


Moja opinia :
Książka zawiera wiele sentencji, myśli autorki.
Zwykłej, zwyczajnej, a zarazem JUŻ pewnej siebie i potrafiącej cieszyć się życiem kobiety.
Pięćdziesiąt wskazówek na lepsze życie, na lepsze podejście do każdej gorszej sytuacji.
Na życie po prostu na życie abyśmy go nie przegapili bo każdy dzień jest wyjątkowy a my nie mamy czasu na tracenie ani jednej z chwil.
Polecam Wam przy czytaniu zaznaczyć swoje ulubione fragmenty, przyznam szczerze pierwszy raz zaczełam "mazać" po książce - ołówkiem bo ołówkiem, ale na prawdę taki mól książkowy nie wyobraża sobie zniszczyć jakiejkolwiek książki więc była to dla mnie dość spora zmiana.
Wiem jednak, że był to bardzo dobry pomysł, tych myśli jest tak wiele, że każdego gorszego dnia będę mogła odnaleźć te które właśnie podniosą mnie na duchu.
Dla wrażliwych osób takich jak ja książka idealna.

Moja ocena : 6+/6

Polecam Wam również moją recenzję dziennika Reginy Brett.

XoXo Wasza Gonia 

4 komentarze:

  1. Bardzo dobra książka, muszę jej poszukać :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Sądząc po cytatach jest to bardzo wartościowa książka. Może ją kupię :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Chętnie bym ją przeczytała - jednak brak mi czasu na literaturę :-/

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony po sobie ślad :) proszę nie zostawiajcie reklam, czy komentarzy typu obs.za obs. działa to zdecydowanie odwrotnie od zamierzonego celu ! Jeśli podoba Ci się mój blog i postanowisz pozostawić komentarz pod postem,lub zaobserwować mojego bloga,będzie mi bardzo miło i możecie być pewni,że się odwdzięczę.

Nie zgadzam się na kopiowanie zdjęć,wpisów lub też fragmentów moich postów.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...